Forfatter: | Thomas Enger |
Innbinding: | Innbundet |
Utgivelsesår: | 2014 |
Antall sider: | 389 |
Forlag: | Gyldendal |
Språk: | Bokmål |
Serie: | Henning Juul |
Serienummer: | 4 |
ISBN/EAN: | 9788205429635 |
Kategori: | Krim og spenning |
Forfatter: | Thomas Enger |
Innbinding: | Innbundet |
Utgivelsesår: | 2014 |
Antall sider: | 389 |
Forlag: | Gyldendal |
Språk: | Bokmål |
Serie: | Henning Juul |
Serienummer: | 4 |
ISBN/EAN: | 9788205429635 |
Kategori: | Krim og spenning |
Dypt i de svenske skoger, på høstjaktens første dag, blir en eldre mann skutt og drept. Det var ikke et vådeskudd.
Småbarnsmoren Hedda Hellberg skulle til Italia i tre uker for å pleie sine sår etter farens død. Hun dukker aldri opp på hotellet. Alle spor etter Hedda slutter på Gardermoen.
Journalisten Nora Klemetsen kjente Hedda som ung, og involverer seg personlig i Heddas sak, hun kan ikke tro at Hedda har forlatt mann og barn frivillig. Enda mer gåtefullt blir det da Heddas navn dukker opp i forbindelse med drapet i Sverige.
«Miljøskildringene sitter godt, og spenningen stiger merkbart på oppløpssiden, der cliffhangeren som nødvendiggjør et femte bind, er elegant turnert.»
Pål Gerhard Olsen, Aftenposten
«Det er godt driv i språket hans, som veksler uanstrengt mellom det journalistiske, effektive og det mer poetiske. Dialogene hans er troverdige og gode, miljøbeskrivelsene malende. Han maner fram sterke stemninger. [...] Plottet er helt rått.»
Rune Westengen, Romerikes Blad
«Thomas Enger vet å holde leseren i sitt grep, og har et sikkert og godt språk uten banaliteter. Avslutningen av Våpenskjold er svært overraskende og den får leseren til allerede å glede seg til neste og siste roman i serien om Henning Juul.»
Sven Gjeruldsen, Tvedestrandsposten